تبلیغات
به وبلاگ انجمن مهندسی هوافضا دانشگاه پیام نور شیراز خوش آمدید، امیدواریم مطالب وبلاگ مورد توجه و استفاده ی شما عزیزان قرار گیرد، لطفا با پیشنهادات و نظرات خود ما را در افزایش کیفیت و کمیت هر چه بیشتر مطالب و موضوعات مرتبط با علوم هوافضایی یاری نمایید.با تشکر از حضور گرمتان.

ابزار وبلاگ

انجمن دانشجویان مهندسی هوافضا دانشگاه پیام نور شیراز - آشنایی با كدنویسی در فلوئنت (یو دی اف نویسی – UDF)
نرم افزار فلوئنت از جمله نرم افزارهایی هست كه تحلیلهای سیالاتی رو میشه در اون به خوبی انجام داد… كار با این نرم افزار به تمامی دانشجویان مكانیك سیالات و دانشجویان هوافضایی از نوع آیرودینامیكی و پیشرانشی توصیه می شه.

اغلب مهندسانی كه با فلوئنت كار كردند می دانند كه برای تسلط بیشتر و حل تمامی مسائل باید اصول كدنویسی در این نرم افزار را یاد بگیرند. در واقع كد نویسی در فلوئنت جزو سطوح پیشرفته كار با این نرم افزار هست و كمتر كسی وارد این مباحث میشه… به قول معروف می گن: گاو نر می خواهد و مرد كهن

كد نویسی در فلوئنت معروف به UDF نویسی هست (User Define Function) و از آنجایی كه زبان برنامه نویسی فلوئنت با C  نوشته شده لاجرم باید به اصول این زبان برنامه نویسی آشنا شد…

به هر حال ما در اینجا فایلی جامع از معرفی كد نویسی در نرم افزار فلوئنت ارائه دادیم كه توسط استاد عزیز دكتر حمید پرهیزگار تهیه شده است. و همچنین دو فایل صوتی نیز قرار داده شده كه از سر كلاس این استاد محترم ضبط شده و ایشون از روی همین فایل تدریس نموده اند:

كد نویسی در فلوئنت (گرداورنده: دكتر حمید پرهیزگار)

فایل صوتی اول

فایل صوتی دوم