تبلیغات
به وبلاگ انجمن مهندسی هوافضا دانشگاه پیام نور شیراز خوش آمدید، امیدواریم مطالب وبلاگ مورد توجه و استفاده ی شما عزیزان قرار گیرد، لطفا با پیشنهادات و نظرات خود ما را در افزایش کیفیت و کمیت هر چه بیشتر مطالب و موضوعات مرتبط با علوم هوافضایی یاری نمایید.با تشکر از حضور گرمتان.

ابزار وبلاگ

انجمن دانشجویان مهندسی هوافضا دانشگاه پیام نور شیراز - خانه تکانی در ایستگاه فضایی بین المللی
تاریخ : یکشنبه 2 اسفند 1394 | 21:00 | نویسنده : فاطمه (مونا) مباشری
http://media.mehrnews.com/d/2016/02/20/4/2003684.jpg
فضاپیمای سیگناس با انبوهی از زباله ها از ایستگاه فضایی جدا شد تا در راه بازگشت به زمین قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، اسکات کلی و تیم کاپرا از دانشمندان آژانس فضانوردی آمریکا (ناسا) که در قالب مأموریت Expedition ۴۶ در ایستگاه فضایی بین المللی حضور دارند فرمانهای لازم را به بازوی روباتیکی این ایستگاه یعنی Canadarm۲ دادند تا فضاپیمای پهلوگرفته سیگناس را از آن جدا کرده تا در مسیر بازگشت به زمین قرار گیرد.

این رویداد فنی در حالی صورت گرفت که ایستگاه فضایی بین المللی بر فراز بولیوی قرار داشت. پیش تر کنترل کننده های زمینی ناسا در مرکز فضایی جانسون فضاپیمای سیگناس را در موقعیت مناسبی جهت ترک ایستگاه فضایی قرار داده بودند.

فرآیند بازگشت این فضاپیما به زمین به این ترتیب است که پس از قرار گرفتن در فاصله ای ایمن از ایستگاه فضایی بین المللی، موتورهای آن روشن و در مسیر وارد شدن به جو زمین قرار می گیرد.

این فضاپیما در نهم دسامبر در ایستگاه فضایی بین المللی پهلو گرفته بود و حالا با انبوهی از زباله ها و مواد دور ریز از این ایستگاه فضایی خداحافظی کرد.

طبقه بندی: سازه های هوافضایی،  دانستنی های مهندسی هوافضا،  دستاورد های هوا فضا،  اخبار هوافضایی، 
برچسب ها: فضاپیما، سیگناس، ایستگاه فضایی بین المللی، خانه تکانی فضایی، مواد دور ریز در فضا،