تبلیغات
به وبلاگ انجمن مهندسی هوافضا دانشگاه پیام نور شیراز خوش آمدید، امیدواریم مطالب وبلاگ مورد توجه و استفاده ی شما عزیزان قرار گیرد، لطفا با پیشنهادات و نظرات خود ما را در افزایش کیفیت و کمیت هر چه بیشتر مطالب و موضوعات مرتبط با علوم هوافضایی یاری نمایید.با تشکر از حضور گرمتان.

ابزار وبلاگ

انجمن دانشجویان مهندسی هوافضا دانشگاه پیام نور شیراز - مسابقات نجات تخم مرغ برگزار می شود
تاریخ : یکشنبه 16 اسفند 1394 | 17:00 | نویسنده : فاطمه (مونا) مباشری
http://media.mehrnews.com/d/2016/03/06/4/2019425.jpg
پنجمین دوره مسابقات نجات تخم مرغ ۱۹ اسفند در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا تیموری، دبیر اجرایی پنجمین دوره مسابقات نجات تخم مرغ، گفت: هدف از برگزاری این مسابقه، ساخت سازه ها و اجسامی است که بتواند به انسان در ارسال و پرتاب کاوشگرها به سیاره های دیگر یاری رساند.

وی افزود: به طور کلی، کاوشگرها باید در درون سازه هایی قرار گیرند که پس از برخورد با سیاره ها و اجرام آسمانی بتوانند ضمن کاستن از سرعت به سادگی و با حفظ دستگاه های درون خود، با کمترین خسارت بر سطح سیاره موردنظر نشسته و به کاوش و بررسی بپردازند و اطلاعات کسب شده را به زمین ارسال کنند.

تیموری با بیان اینکه مسابقه نجات تخم مرغ، در اصل برای به کارگیری خلاقیت های مختلف تدارک یافته است، گفت: مسابقه در دو سطح دانش آموزی و دانشجویی برگزار می شود و شرکت کنندگان حین رقابت، یک تخم مرغ در دستگاه ساخته شده قرار می دهند و با پرتاب سازه از ارتفاع معین، سعی می کنند تخم مرغ و سازه را سالم به زمین برسانند.

به گفته دبیر اجرایی پنجمین دوره مسابقات نجات تخم مرغ، مهلت ثبت نام رقابتهای نجات تخم مرغ تا صبح روز برگزاری مسابقه، ۱۹ اسفند تمدید شده و مسابقه از ساعت ۱۳ در محوطه مقابل دانشکده مکانیک دانشگاه صنعتی امیرکبیر آغاز می شود و تا ساعت ۱۹ ادامه خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: در این مسابقه، هر یک از شرکت کنندگان یک بسته شامل ۱۰ عدد نی، ۱۰ عدد چوب بستنی، ۱۰ ورق کاغذ، یک عدد مقوای، دو عدد نایلون فریزری، قیچی، چسب نواری و مایع، ۵ عدد سوزن ته گرد و حدود چهار متر نخ دریافت می کنند که باید با استفاده از این لوازم، سازه حمل تخم مرغ را طراحی کرده و بسازند.

تیموری ادامه داد: تا سال گذشته، تخم مرغ همراه با سازه از طبقه پنجم ساختمان دانشکده مکانیک به پایین پرتاب می شد که امسال ، یک طبقه به آن اضافه کرده ایم.

وی هدف اصلی مسابقه را سالم ماندن تخم مرغ پرتاب شده از ارتفاع حدود ۱۵ متری عنوان کرد و گفت: در جریان داوری، به دقت پرتاب سازه، ۴۰۰ امتیاز تعلق می گیرد و هرچقدر سازه به هدف مورد نظر نزدیک تر باشد امتیاز بیشتری خواهد گرفت.

دبیر اجرایی پنجمین مسابقات نجات تخم مرغ بیان داشت: مدت زمان پرتاب سازه نیز یکی دیگر از شاخص های امتیازدهی در این رقابتهاست که برای آن ۱۰۰ امتیاز درنظر گرفته شده است و هرچقدر مدت زمان سقوط کمتر باشد امتیاز بیشتری به گروه تعلق خواهد گرفت.

وی یادآور شد: شاخص خلاقیت نیز در این مسابقه، ۳۰۰ امتیاز دارد که با توجه به میزان نوآوری در سازه و همچنین مصالح به کار رفته و وزن آن محاسبه خواهد شد.

در پایان رقابتهای نجات تخم مرغ، سه تیم که بیشترین امتیاز را به دست آورده اند معرفی و تجلیل خواهند شد.

طبقه بندی: اخبار هوافضایی،  سازه های هوافضایی، 
برچسب ها: نجات تخم مرغ، سازه، پرتاب سازه، مسابقات، مسابقه نجات تخم مرغ، دانشگاه امیرکبیر،