تبلیغات
به وبلاگ انجمن مهندسی هوافضا دانشگاه پیام نور شیراز خوش آمدید، امیدواریم مطالب وبلاگ مورد توجه و استفاده ی شما عزیزان قرار گیرد، لطفا با پیشنهادات و نظرات خود ما را در افزایش کیفیت و کمیت هر چه بیشتر مطالب و موضوعات مرتبط با علوم هوافضایی یاری نمایید.با تشکر از حضور گرمتان.

ابزار وبلاگ

انجمن دانشجویان مهندسی هوافضا دانشگاه پیام نور شیراز - برنده مسابقه جایزه بزرگ هواپیمای بدون سرنشین معرفی شد
http://media.mehrnews.com/d/2016/03/15/4/2028899.jpg
جایزه اولین دوره برگزاری مسابقه هواپیمای بدون سرنشین دبی به «لوک بنیستر» ۱۵ ساله انگلیسی رسید.

به گزارش خبرگزاری مهر، «لوک بنیستر» از میان ۱۵۰ شرکت کننده حاضر در رقابت جایزه بزرگ هواپیمای بدون سرنشین دوبی توانست جایزه ۲۵۰ هزار دلاری را از آن خود کند.

این مسابقه در روز ۱۱ و ۱۲ ماه جاری میلادی در Skydive دبی که مکانی برای انجام مسابقه هواپیماهای بدون سرنشین است، برگزار شد.

در این مسابقه همچون سایر مسابقات مربوط به هواپیماهای بدون سرنشین، تمامی شرکت کنندگان از هدست های مجهز به واقعیت مجازی برای کنترل هواپیمای خود استفاده کردند.

برای این مسابقه یک میلیون دلار اختصاص داده شده بود که به رشته های سبک آزاد، مسابقه ای و همچنین تیم محبوب از نگاه تماشاگران، سریعترین دور میدان و سریعترین تیم محلی اهدا شد.

در این میان، مهمترین ماده ورزشی به رشته هواپیماهای مسابقه ای بدون سرنشین اختصاص داده شد که از میان ۱۵۰ شرکت کننده  «لوک بنیستر» رتبه نخست را به خود اختصاص داد.

در این مسابقه از میان ۱۵۰ تیم شرکت کننده ۱۶ تیم به مرحله نیمه نهایی رسیدند که «لوک بنیستر» از تیم «Tornado X-Blades Banni» انگلیس حائز رتبه اول شد.

همچنین نفرات بعدی از تیم های Dubai Drone Tek و VS Meshcheriakov و Dutch Drone Race Team SQG به ترتیب ۱۲۵ هزار دلار، ۵۰ هزار دلار و ۲۵ هزار دلار را به خود اختصاص دادند.

طبقه بندی: دستاورد های هوا فضا،  اخبار هوافضایی،  سازه های هوافضایی،  دانستنی های مهندسی هوافضا،  بالگرد، 
برچسب ها: پهپاد، مسابقه، هواپیمای بدون سرنشین، دبی،