تبلیغات
به وبلاگ انجمن مهندسی هوافضا دانشگاه پیام نور شیراز خوش آمدید، امیدواریم مطالب وبلاگ مورد توجه و استفاده ی شما عزیزان قرار گیرد، لطفا با پیشنهادات و نظرات خود ما را در افزایش کیفیت و کمیت هر چه بیشتر مطالب و موضوعات مرتبط با علوم هوافضایی یاری نمایید.با تشکر از حضور گرمتان.

ابزار وبلاگ

انجمن دانشجویان مهندسی هوافضا دانشگاه پیام نور شیراز - هواپیمایی برای سفر به فضا
تاریخ : جمعه 28 اسفند 1394 | 22:00 | نویسنده : فاطمه (مونا) مباشری

پروژه Skylon طراحی وسیله نقلیه فضایی برای سفر به مدار زمین است که بتواند مانند هواپیما از روی باند فرودگاه برخاسته و بر زمین بنشیند.

اصلی‌ترین بخش پروژه شامل فناوری نوین طراحی موتور است. موتور Sabre در سرعت پایین مانند موتور جت هوا تنفس می‌کند، اما در ارتفاع بالا در جو با تغییر وضعیت به حالت راکت با سوخت اکسیژن تبدیل می‌شود.

«الن باند» مدیرعامل شرکت REL اعلام کرد: فناوری ابداعی در طراحی این موتور می‌تواند باعث به حداقل رساندن زمان پرواز هواپیما به اقصی نقاط جهان شود؛ همچنین امکان یک سفر فضایی با هواپیما و بدون نیاز به موشک‌های متداول محقق می‌شود.

مهندسان شرکت امیدوارند که این آزمایش بتواند باعث ترغیب سرمایه‌گذاران برای تأمین بودجه ۴۰۰ میلیون دلاری این طرح و آغاز فاز نهایی پروژه شود.

فناوری طراحی موتور Sabre ماه جولای و همزمان با برگزاری نمایشگاه بین‌المللی هوایی فارنبورگ در معرض دید علاقه‌مندان قرار می‌گیرد

طبقه بندی: دستاورد های هوا فضا،  اخبار هوافضایی،  دانستنی های مهندسی هوافضا،  سازه های هوافضایی، 
برچسب ها: هواپیما، فضاپیما، وسیله نقلیه فضایی، راکت،