تبلیغات
به وبلاگ انجمن مهندسی هوافضا دانشگاه پیام نور شیراز خوش آمدید، امیدواریم مطالب وبلاگ مورد توجه و استفاده ی شما عزیزان قرار گیرد، لطفا با پیشنهادات و نظرات خود ما را در افزایش کیفیت و کمیت هر چه بیشتر مطالب و موضوعات مرتبط با علوم هوافضایی یاری نمایید.با تشکر از حضور گرمتان.

ابزار وبلاگ

انجمن دانشجویان مهندسی هوافضا دانشگاه پیام نور شیراز - «اسکات کلی» با فضا خداحافظی کرد
تاریخ : دوشنبه 16 فروردین 1395 | 21:00 | نویسنده : فاطمه (مونا) مباشری
http://media.mehrnews.com/d/2016/03/16/4/2030297.jpg?ts=1458370831520
«اسکات کلی» فضانورد سرشناس آمریکایی بطور رسمی از یکم آوریل ماه جاری میلادی پس از ۲۰ سال فعالیت در ناسا بازنشستگی خود را اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، «اسکات کلی» رکوردی جدید در طول ماموریت های فضایی خود به جای گذاشت وی توانست در مجموع ۵۲۰ روز در فضا اقامت کند و اکنون به ماموریت های فضایی خود در سن ۵۲ سالگلی خاتمه داد.

این فضانورد آمریکایی کار حرفه ای خود را با ناسا در سال ۱۹۹۶ شروع کرد و در طول دوران کاری خود ماموریت های فضایی  اس بی اس-۱۰۳، اس تی اس ۱۱۸، اکسیدییشن ۲۶،۲۵ و سایوز تی ام ای-۰۱ ام را انجام داده است.

این فضانورد آمریکایی در طول دوران کار خود افتخارات بزرگی را به ارمغان آورد و در آخرین مأموریت با اقامت ۳۴۰ روز در ایستگاه فضایی بین المللی رکورد طولانی ترین اقامت را در میان فضانوردان آمریکایی به خود اختصاص داد.

وی در طول اقامت خود در فضا تقریبا ۴۰۰ آزمایش را در راستای ماموریت های ناسا برای رمزگشایی از اسرار فضا انجام داد.

طبقه بندی: دانستنی های مهندسی هوافضا،  دستاورد های هوا فضا،  اخبار هوافضایی، 
برچسب ها: فضانورد، اسکات کلی، ناسا، آمریکا، ایستگاه فضایی، ماموریت فضایی، رمز گشایی فضایی،