تبلیغات
به وبلاگ انجمن مهندسی هوافضا دانشگاه پیام نور شیراز خوش آمدید، امیدواریم مطالب وبلاگ مورد توجه و استفاده ی شما عزیزان قرار گیرد، لطفا با پیشنهادات و نظرات خود ما را در افزایش کیفیت و کمیت هر چه بیشتر مطالب و موضوعات مرتبط با علوم هوافضایی یاری نمایید.با تشکر از حضور گرمتان.

ابزار وبلاگ

انجمن دانشجویان مهندسی هوافضا دانشگاه پیام نور شیراز - ماموریت یک ساله شبیه‌سازی مریخ به پایان می‌رسد (+تصاویر)

ماموریت یک ساله شبیه‌سازی مریخ به پایان می‌رسد


دومین ماموریت طولانی شبیه‌سازی مریخ هفته آینده پس از یک سال به پایان می‌رسد.

به گزارش ایسنا به نقل از گاردین، شش محقق این ماموریت در پناهگاهی گنبدی‌شکل در یکی از پنج آتش‌فشان موجود در هاوایی موسوم به مونا لوا سکنی دارند. این ماموریت بخشی از برنامه شبیه‌سازی و قیاس اکتشاف فضایی هاوایی (Hi-Seas) است.


این تیم که بودجه آن‌ها توسط ناسا و از طریق دانشگاه هاوایی تامین شده، به بررسی سازگاری انسان‌ها با شرایط مشابه مریخ پرداخته‌اند.

این محققان تنها با پوشیدن لباس فضایی می‌توانند از محل اقامت خارج شده یا به آن وارد شوند. آن‌ها در این ماموریت از منابع بسیار محدودی برخوردارند و در همان حال باید به انجام تحقیقات پرداخته و با درگیری‌های شخصی مقابله کنند.

ماموریت یک ساله شبیه‌سازی مریخ به پایان می‌رسد

از سوی دیگر، ارتباطات آن‌ها با کنترلگرها با 20 دقیقه تاخیر انجام می‌شود که مشابه فواصل زمانی میان پیامهای ارسالی از مریخ به زمین است.

این پروژه به گفته کیم بینستد، محقق اصلی آن، دومین شبیه‌سازی طولانی پس از ماموریت 520 روزه محققان روس است. شبیه‌سازی‌های پیشین در این آتش‌فشان بین چهار تا هشت ماه طول کشیده بودند.

شبیه‌سازی در محل این آتش‌فشان بسیار ایده‌آل است زیرا خاک مونا لوا شبیه شرایط مریخ است. همچنین ارتفاع بالای این منطقه باعث شده تا هیچ گیاهی در آن رشد نکرده و باقی نماند.

ماموریت یک ساله شبیه‌سازی مریخ به پایان می‌رسد (+تصاویر)

این پروژه قرار است در روز 28 اوت (هفتم شهریور) خاتمه یابد و اعضای آن بالاخره می‌توانند به غذا و مواد تازه دسترسی پیدا کنند.

ماموریت شبیه‌سازی بعدی که در ژانویه 2017 آغاز خواهد شد، هشت ماه به طول خواهد انجامید.

طبقه بندی: دستاورد های هوا فضا،  اخبار هوافضایی،  گالری تصاویر،  دانستنی های مهندسی هوافضا، 
برچسب ها: شبیه سازی فضایی، شبیه سازی مریخ، کیم بینستد، مریخ، مونالوا، روس،